(18) 354 37 67

sklep@esilver.eu

https://esilver.eu/1 » Blog higieny2 » Czy środek do dezynfekcji rąk i mydło na bazie alkoholu zabijają koronawirusa?

Czy środek do dezynfekcji rąk i mydło na bazie alkoholu zabijają koronawirusa?

Data dodania: 05-10-2020 Wyświetleń: 139
Velodes - Środek do dezynfekcji rąkEpidemia koronawirusa COVID-19 stawia kraj - i świat - w stan najwyższej gotowości. W tej chwili zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby jest tak proste, jak utrzymanie wysokich standardów higieny. Oznacza to, że regularne mycie i odkażanie rąk nigdy nie było ważniejsze. Ale czy zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa jest naprawdę tak proste, jak stosowanie środka do dezynfekcji rąk i mycie rąk?
 

Co to jest COVID-19?

Koronawirusy to rodzina wirusów, które po raz pierwszy odkryto w latach 60. COVID-19, czyli nowy koronawirus, to obecnie szczep rozprzestrzeniający się na całym świecie. To choroba układu oddechowego, która atakuje płuca. Rozprzestrzenia się przez kropelki z dróg oddechowych, co oznacza, że ​​kaszel, kichanie, a nawet oddychanie mogą przenosić wirusa. Jest wysoce zaraźliwa, chociaż rozwija się w poważną chorobę tylko w stosunkowo niewielkiej liczbie przypadków. Wiele osób będzie miało bardzo łagodne objawy lub nie będzie ich wcale, ale nadal może przenosić wirusa na każdego, z kim wejdą w bliski kontakt.
 

Czy żel do dezynfekcji rąk zabija koronawirusa?

Tak, ale tylko wtedy, gdy zawartość alkoholu przekracza 70%. Koronawirusy są znane jako wirusy otoczkowe, co oznacza, że ​​są chronione przez błonę tłuszczową zwaną dwuwarstwą lipidową. Ta membrana jest odporna na słabsze środki dezynfekujące do rąk, które mają mniej niż 70% alkoholu, co oznacza, że ​​żel nie będzie w stanie skutecznie zabić wirusa. Silniejsze żele do rąk zawierające ponad 70% alkoholu rozbiją dwuwarstwę lipidową i unieczynnią wirus, zapobiegając jego dalszemu rozprzestrzenianiu się.
 

Czy mydło zabija koronawirusa?

Tak, mydło i woda również niszczą błonę otaczającą wirusa, ale tylko w pewnym stopniu, gdy myjesz ręce przez co najmniej 20 sekund. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj dogłębnego mydła antybakteryjnego z ciepłą wodą. Jeśli nie ma mydła i wody, zamiast tego użyj środka do dezynfekcji rąk.
 

Jak prawidłowo używać środka dezynfekującego do rąk

Nawet jeśli wybierzesz około 70% środka do dezynfekcji rąk, nie będzie on skuteczny, jeśli nie zastosujesz go prawidłowo. Aby prawidłowo nałożyć żel do dezynfekcji rąk;
  • Nałóż niewielką ilość żelu na dłoń. Około 1-2 ml powinno wystarczyć.
  • Potrzyj dłonie o siebie.
  • Przetrzyj dłonie palcami.
  • Potrzyj grzbiet każdej dłoni dłońmi.
  • Potrzyj dłonie kostkami i paznokciami.
  • Potrzyj kciuki o siebie.
  • Na koniec potrzyj palcami nadgarstki.
Pozostaw żel do wyschnięcia - nie używaj ręcznika papierowego ani ręcznika do rąk. Stwarza to ryzyko zakażenia krzyżowego i może zetrzeć żel z rąk, zanim zacznie działać.
 

Kiedy stosować środek dezynfekujący do rąk

Nie musisz stale używać środka dezynfekującego do rąk w domu, ale dobrze jest mieć przy sobie małą butelkę do użytku w miejscach publicznych lub w pracy. Szczególnie ważne jest, aby zastosować niektóre po korzystaniu z transportu publicznego lub jeśli korzystasz z wspólnego komputera w pracy. Powinieneś także użyć niektórych po wzięciu udziału w dużym publicznym wydarzeniu, takim jak mecz piłki nożnej.
 

Niedobory środków dezynfekujących do rąk

Niedobór środka do dezynfekcji rąk wynika z dwóch powodów. Pierwsza jest oczywista; popyt jest niesamowicie wysoki i wiele osób w panice kupuje. Jednak obecny niedobór jest poważniejszy, ponieważ wiele z największych marek środków do dezynfekcji rąk importuje swoje produkty z Chin, skąd pochodzi szczep COVID-19. Biorąc pod uwagę obecne ograniczenia w podróżowaniu do i z Chin, oznacza to, że wiele firm nie jest w stanie uzupełnić zapasów. Jedynie marki, które produkują środki do dezynfekcji rąk w Polsce - takie jak Medisept - nie są obecnie dotknięte kryzysem.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog higieny
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl