(18) 354 37 67

sklep@esilver.eu

https://esilver.eu/1 » Blog higieny2 » Czy wiesz że Twój telefon komórkowy ma więcej zarazków niż toaleta?

Czy wiesz że Twój telefon komórkowy ma więcej zarazków niż toaleta?

Data dodania: 05-10-2020 Wyświetleń: 140
Jak dezynfekować telefon? Bakterie na urządzeniach elektronicznychTelefony komórkowe są tak powszechną częścią codziennego życia, że ​​większość z nas nawet nie myśli o tym, jak często sobie z nimi radzimy. Przeciętny człowiek dotyka telefonu dziesiątki razy dziennie, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. W końcu wszyscy bezczynnie podnieśliśmy telefon, żeby sprawdzić godzinę lub zrobić szybkie zdjęcie! Można oczekiwać, że w telefonie nagromadzi się niewielka liczba bakterii, ale badania wykazały, że wielu z nas nie docenia tego, jak brudne mogą być nasze telefony. A więc, ile bakterii jest teraz w Twoim telefonie i czy jest to coś, o co powinieneś się martwić?
 

Ile bakterii jest w Twoim telefonie?

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, ile bakterii gromadzi się w telefonie - i jak szybko się to gromadzi. Naukowcy odkryli, że telefony są domem dziesięć razy więcej bakterii niż deski sedesowe. Brzmi to szokująco, ale należy pamiętać, że deski sedesowe są regularnie czyszczone i dezynfekowane - telefon nie. Będziesz także dotykać telefonu niezliczoną ilość razy w ciągu dnia, aby bakterie ze skóry w naturalny sposób przenosiły się na telefon. Jednak czy to naprawdę jest tak niebezpieczne, jak się wydaje?
 

Czy bakterie w telefonie są niebezpieczne?

Tak i nie. Nie wszystkie bakterie są szkodliwe - w rzeczywistości całe nasze ciało pokryte jest warstwą bakterii, która w naturalny sposób przenosi się na telefon przy każdym dotknięciu. Nasze ciała wiedzą, jak radzić sobie z tymi bakteriami - niektóre z nich są nawet dobre dla nas - więc nie wywołują choroby. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie powinieneś martwić się o czyszczenie i zdezynfekowanie telefonu, szczególnie w czasie pandemii Covid-19. Wiele z tych bakterii dostarcza pożywienia dla zarodników pleśni, które mogą łączyć się z komórkami skóry i drobinami kurzu, tworząc mazistą pozostałość wewnątrz obudowy telefonu.

Warto też pamiętać, że nie mieszkamy w idealnie higienicznych pomieszczeniach (tyle, jak byś chciał!). Jeśli położysz telefon w łazience lub na biurku, zostanie on pokryty bakteriami z tych powierzchni. Jeśli złapałeś(-aś) jakieś szkodliwe bakterie - powiedzmy, dotykając surowego kurczaka :) - i używasz telefonu przed umyciem rąk, obudowa telefonu może łatwo stać się wylęgarnią poważniejszych bakterii. I oczywiście, jeśli ktoś inny dotknie Twojego telefonu, wszelkie bakterie lub wirusy, które mogą na nim zostawić, będą teraz również Twoim problemem.
 

Jak to wygląda z innymi urządzeniami elektronicznymi?

Oczywiście nie tylko telefon komórkowy wymaga od czasu do czasu czyszczenia. We współczesnym świecie istnieją dziesiątki urządzeń i gadżetów, z których korzystamy na co dzień, a najgorsze to klawiatury komputerowe, myszy i piloty telewizyjne. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do nowoczesnych smartfonów mają one rzeczywiste przyciski i klucze, oferując wiele małych zakamarków, w których mogą rozmnażać się bakterie.
 

Jak zdezynfekować telefon

Ważne jest, aby regularnie czyścić i dezynfekować telefon, jeśli chcesz mieć pewność, że nie ma na nim żadnych szkodliwych bakterii ani wirusów. Aby to zrobić, użyj środka odkażającego na bazie alkoholu o stężeniu co najmniej 70%. Najlepszym sposobem na to jest odkażający spray alkoholowy Velox Spray, ponieważ można lekko spryskać szmatkę i wytrzeć telefon. Chusteczki dezynfekujące również się sprawdzą, ale często można je namoczyć w zbyt dużej ilości środka dezynfekującego, co nie jest dobre do czyszczenia wrażliwej elektroniki.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na 70% środek dezynfekujący, jeśli chcesz mieć pewność, że Twój telefon jest w pełni zdezynfekowany. Dzieje się tak, ponieważ większość bakterii jest chroniona przez rodzaj skorupy, a do jej rozbicia potrzebujesz silnej formuły zawierającej 70% alkoholu.

Jeśli chcesz wyczyścić klawiaturę, pilota telewizora lub inne urządzenie elektroniczne, takie jak włącznik światła, możesz również użyć do tego sprayu Velox Spray. Został zaprojektowany jako uniwersalny spray, dzięki czemu może odkażać każdą powierzchnię lub urządzenie. Wystarczy rozpylić go na szmatkę i dokładnie wytrzeć powierzchnię urządzenia.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog higieny
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl