Mocne środki dezynfekujące dla optymalnej higieny – kup teraz! Utrzymanie wysokiego standardu higieny ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa. Dlatego w esilver.eu oferujemy szereg naukowo zaprojektowanych produktów dezynfekujących, które są specjalnie opracowane, aby sprostać wymaganiom higieny w środowiskach medycznych. Nasze środki dezynfekujące, zostały starannie opracowane, aby zapewnić skuteczną eradykację zarazków i organizmów wirusowych.
Nasze produkty dezynfekujące są zalecane do częstego mycia, zapewniając pewność, że zarazki i organizmy wirusowe są skutecznie eliminowane. Niezależnie od tego, czy chodzi o zapewnienie czystości podłóg, drzwi, zlewów czy toalet, nasze środki dezynfekujące są wszechstronne i nadają się do dezynfekcji szerokiej gamy powierzchni.
Wyjątkowa jakość naszych środków dezynfekujących sprawiła, że stały się one preferowanym wyborem dla różnych organizacji i instytucji, które stawiają higienę na pierwszym miejscu. Wybierając nasze produkty dezynfekujące, wybierasz rozwiązanie, które zostało wypróbowane, przetestowane i zaufane przez renomowane placówki.
W esilver.eu rozumiemy, że utrzymanie czystego i wolnego od zarazków środowiska jest najważniejsze dla zdrowia i dobrego samopoczucia personelu, gości i klientów. Dlatego nasze środki czyszczące są formułowane z silnymi składnikami aktywnymi, które, jak udowodniono, skutecznie zabijają zarazki i organizmy wirusowe.
Środki dezynfekujące dla sektora opieki zdrowotnej
Środki dezynfekujące i opieka zdrowotna: Dwa ściśle ze sobą powiązane pojęcia. Szczególnie osoby zaangażowane w sektor opieki zdrowotnej (gabinety lekarskie i dentystyczne, szpitale, domy opieki itp.) mają duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości środki dezynfekujące. Środki dezynfekujące ze wzmocnionym nadtlenkiem wodoru do dezynfekcji powierzchni poprzez rozpylanie i wycieranie lub rozpylane do dezynfekcji całego pomieszczenia są zawsze dobrym wyborem dla specjalistów ds. higieny.
Środki dezynfekujące w opiece zdrowotnej: historia
Kiedy Sir Joseph Lister po raz pierwszy użył fenolu do dezynfekcji operacji w swoim szpitalu w latach 60., nie miał pojęcia, że stosowanie środków dezynfekujących zrewolucjonizuje medycynę. Dzięki zastosowaniu kwasu karbolowego, który był już z powodzeniem stosowany do dezynfekcji w sektorze ściekowym, udało mu się zmniejszyć wskaźnik zakażeń u swoich pacjentów z 50 do 15 procent.
Kilka lat wcześniej Ignatz Semmelweis odkrył znaczenie dezynfekcji rąk w szpitalach, stosując roztwór chlorowanego wapna jako środek dezynfekujący. Jednak jego koledzy po fachu byli temu zaciekle przeciwni, odrzucając jego teorie na temat mikroorganizmów i znaczenia nieumytych rąk dla zdrowia lub przeżycia pacjentów jako absurdalne. W końcu oznaczałoby to, że sami lekarze spowodowaliby śmierć niezliczonej liczby pacjentów…
Najpóźniej przełom w mikrobiologii medycznej przyniosła praca ważnych mikrobiologów, takich jak Robert Koch. Jednocześnie rozpoczęto poszukiwania odpowiednich środków dezynfekujących. Ponieważ w zależności od obszaru zastosowania stosuje się zupełnie inne substancje dezynfekujące.
Środki dezynfekujące w ochronie zdrowia: wymagania i przeznaczenie
Wcześnie odkryto, że na przykład szpitale nie potrzebują tych samych środków dezynfekujących do dezynfekcji rąk, co do dezynfekcji powierzchni. Dezynfekcja narzędzi ma inne wymagania niż dezynfekcja podłóg w gabinecie lekarskim, a dezynfekcja skóry przed interwencjami chirurgicznymi nie powinna być mylona z dezynfekcją leczenia ran.
W związku z tym można rozróżnić:
- Środki dezynfekujące powierzchnie (w tym produkty do zamgławiania lub dezynfekcji całego pomieszczenia)
- Środki dezynfekujące wodę
- Środki dezynfekujące do prania
- Środki dezynfekujące do narzędzi / automatyczne środki dezynfekujące
- Środki dezynfekujące do rąk
- Środki dezynfekujące skórę
- Środki dezynfekujące rany
Przy zakupie środka dezynfekującego należy zatem koniecznie zwrócić uwagę na reklamowane przeznaczenie. Nieprawidłowo dobrane środki dezynfekujące mogą nie tylko skutkować brakiem skuteczności, ale również prowadzić do uszkodzeń materiału (np. przez korozję). Na przykład środek dezynfekujący do rąk zupełnie nie nadaje się do dezynfekcji podłóg w gabinetach lekarskich. A środek dezynfekujący do dezynfekcji narzędzi nie nadaje się do dezynfekcji skóry.
Środki dezynfekujące w sektorze medycznym: skuteczność
Nie tylko wymagania dotyczące zamierzonego zastosowania środka dezynfekującego są różne, ale również jego przydatność dezynfekująca. Różni się nie tylko niezbędny czas ekspozycji, ale także to, czy certyfikat przydatności lub test przydatności zostały wydane zgodnie ze znormalizowaną procedurą (test EN) z obciążeniem organicznym lub bez niego. W przypadku środków dezynfekujących do celów medycznych zwykle deklaruje się następujące skuteczności:
- Bakteriobójczy: skuteczny przeciwko bakteriom (EN 13727 / EN 13697).
- Fungicyd, lewurocyd: skuteczny przeciwko grzybom i drożdżom (EN 13624 /EN 13697)
- Mykobakteriobójczy: skuteczny przeciwko prątkom (EN 14348)
- Sporocyd: skuteczny przeciwko endosporom bakteryjnym (EN 13704)
- Prątkobójczy: skuteczny przeciwko Mycobacterium terrae (gruźlicy) (EN 14348)
- Wirusobójczy: skuteczny przeciwko wirusom (EN 14476)
Wybierając środek dezynfekujący, ważne jest zatem, aby wziąć pod uwagę nie tylko zamierzone zastosowanie, ale także zakres skuteczności. Tylko wtedy, gdy zamierzone zastosowanie, skuteczność, metoda aplikacji i czas ekspozycji są zgodne, można stosować środek dezynfekujący.